kategoria

Jaka platforma będzie lepsza dla sklepu internetowego?

Mam niewielkie doświadczenie z obsługą sklepów internetowych na platformie Magento i PrestaShop. Chciałbym założyć swój sklep internetowy, dlatego zastanawiam się, która platforma będzie lepszym wyborem i dlaczego.

Odpowiedzi

Web Falcon

Web Falcon

Cześć!

Każda platforma posiada swoje wady i zalety. Radzimy aby wybrać na podstawie tego, jak dobrze znasz lub lubisz pracować z konkretną platformą oraz jakich najważniejszych funkcjonalności wymagasz od sklepu. Platforma PrestaShop jest łatwiejsza w instalacji oraz dostosowaniu od platformy Magento, która wymaga większych umiejętności aby ją skonfigurować. Z drugiej strony, platforma Magento daje Ci większe możliwości: posiada dużo więcej funkcjonalności, ma mniejsze wymagania systemowe, posiada więcej motywów z których możesz wybierać, oraz daje większe możliwości w obszarze SEO. Jeśli pozycjonowanie Twojego sklepu w wyszukiwarce będzie dla Ciebie najważniejsze, doradzamy wybór Magento, ponieważ ułatwi Ci ona pozycjonowanie. Platforma Magento posiada także większe wsparcie ze strony programistów, natomiast PrestaShop ma więcej dostępnych funkcji wyszukiwania.

Myslę, że wymieniliśmy najważniejsze różnice pomiędzy tymi platformami. Życzymy powodzenia w wyborze. Daj znać która z nich jest dla Ciebie lepszą opcją! 🙂

  • Czy ta odpowiedź była pomocna?